בר קפה לכל אירוע

קפה הוא חלק בלתי נפרד מכל מפגש חברתי ואירוע ובכוחו של הקפה לשדרג את החוויה הכוללת. כיום נהוג להציב בר קפה באירועים בעל עיצוב מסוגנן הבולט בסביבה ומהווה את מוקד תשומת הלב של החגיגה. ניתן למתג אותו בגוונים ובשפה הוויזואלית המזוהה עם האירוע ולבחור כמובן בריסטות שימלאו את תפקידם באופן מקצועי וירקחו את הקפה המושלם לפי העדפותיו של כל מוזמן.
כיצד תבחרו בר קפה, מהם סוגי הקפה הנפוצים ואיך הבר משתלב עם הקונספט של האירוע?

 

מחסומים לארועים

 

כל סוגי הקפה במקום אחד


חשוב מאוד לבחור בר שיציע מגוון סוגי קפה לפי העדפות כל אורח. לרוב מדובר במספר סוגים שיש מתכון מדויק להכנתם בדרך המקצועית ביותר. אספרסו קצר הכולל 7 גרם על 30 מ”ל מים, אספרסו ארוך שההבדל היחיד בינו ובין הגרסה הקצרה היא כמות המים – 7 גרם ב-45 מ”ל מים ואספרסו כפול בו כמות האספרסו כפולה וכמות המים גדולה יותר – 14 גרם על 60 מ”ל מים. כמו כן, יש אספרסו כפול ארוך שבו כמות המים גדולה יותר – 14 גרם ב- 90 מ”ל מים.

משקאות קפה נוספים פופולאריים אף הם דורשים הכנה מוקפדת כמו למשל, מקיאטו שהוא למעשה אספרסו עם כתם של חלב מוקצף או קפוצ’ינו, אחד המשקאות האהובים על הישראלים, הכולל שליש אספרסו, שליש חלב ושליש קצף חלב. לאטה למי שמעדיף משקה חלש יותר הוא אספרסו בתוספת חלב ויש גם את האמריקנו שהוא מנת אספרסו עם מים חמים ושילוב בין לאטה למקיאטו הכולל חצי מנת אספרסו, חלב וקצף חלב כאשר קודם מוזגים את החלב והקצף ורק בסיום ההכנה את הקפה עצמו.

יש גם נס על חלב למי שמעדיף חלב מוקצף עם כפית קפה נמס ובימים החמים, אפשר להתרענן גם עם אייס קפה במגוון טעמים מוניל דרך אייס בננה ועד תות.

 

הזן קובע – מה בין ערביקה לרובוסטה


יש הבדל משמעותי באיכות המשקה ובטעם המתקבל בין זני הקפה השונים, כאשר קיימים שניים מרכזיים: פולי רובוסטה ופולי ערביקה הנבחנים זה מזה בטעם, גוון וארומה. קפה ערביקה המגיע מאתיופיה נחשב לאיכותי מבין השניים. פרי הקפה עצמו דומה במראה לדובדבן ובכל פרי שני פולים שמבשילים במהלך השנים. את פולי הערביקה קוטפים ידנית בצורה סלקטיבית ולאחר הקטיף מוציאים מחלקו הפנימי של הפרי את הפולים. הטעם הסופי נקבע גם לפי הזן – ערביקה וגם לפי תנאי מזג האוויר, אזור הגידול ותכולת המים ששימשו להשקיה.

עד שהפולים הגיעו אלינו הם עברו דרך ארוכה כולל שילובים מעניינים ומכאן גם התערובות השונות. בכל מקרה, ניתן להפיק קפה באמצעות תהליכים מגוונים – קלייה, טחינה, חליטה או בישול במים. קיים מגוון רחב של דוכני קפה לאירועים המתאפיינים במכונות קפה משוכללות היכולות להפיק הן קפה איכותי והן מהירות נדרשת להכנה, במיוחד באירועים גדולים ומרובי משתתפים.

חשובה גם ההקפדה על הכוסות והצלוחיות, שכן לכל סוג קפה יש גם את הכוס האולטימטיבית עבורו בין אם בדמות ספל או כוס זכוכית, לפי העדפה. למעשה, לסוג הספל השפעה על הטעם. כוס אספרסו המתאימה גם למקיאטו מגיעה לרוב בגובה שנע בין 5-7 ס”מ והעיצוב שלה מותאם לאחיזה נוחה ולבידוד כך שחום המשקה יישמר לאורך זמן. לאמריקנו או קפוצ’ינו יתאים ספל גדול ורחב יותר. בכל מקרה, כוסות קרמיקה שומרים על חום הקפה יותר מזכוכית אלא אם כן מדובר בכוסות מזכוכית בעלות דפנות כפולות. מומלץ שבר הקפה יציע חוויית אירוח מפנקת ומעבר להכנה מקצועית יכלול גם מאפים ריחניים המשתלבים עם המשקה.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

מאמרים נוספים

התרשמתם? השאירו פרטים ונהיה בקשר